Krása materiálu: mosadz

Krása materiálu: mosadz

02.10.
2015

Markéta Eliášová, Katka Horáková

Mosadz je tradičným materiálom, ktorý sa v domácnosti v rôznych podobách využíva už mnoho rokov. Poslednou dobou sa ale opäť dostáva do kurzu, preto sme sa rozhodli venovať interiérovým doplnkom, ktoré si s mosadzným akcentom pohrávajú, špeciálny priestor.

Dizajnéri sa stále častejšie vracajú ku klasickým materiálom a spracovaniam, ktorým sa však snažia vdýchnuť novú, modernú podobu. Jedným z týchto materiálov sa jednoznačne stala mosadz, ktorá je veľmi univerzálna a skvele si rozumie so širokou škálou ďalších materiálov i farieb. Ak sa vám zdá zlatá farba príliš výrazná a agresívna, bude pre vás mosadz tým pravým riešením. My sme preto vybrali niekoľko štýlových produktov z našej ponuky, ktorým tento kov dodáva šmrnc.

Mosadzné doplnky - šperk do každého interiéru

Leštená mosadz vyzerá skvele sama o sebe a vynikne tiež v kontraste s ďalšími materiálmi ako mramor alebo betón. Jedinečnou prácou s mosadzou vynikajú vázy z kolekcie True Color od &tradition. Kovový valec je najskôr zoxidovaný, čím vznikne výrazne odlišná farba. Potom je odstránená tenká vrstva oxidovaného materiálu a vzniká tak zaujímavý kontrast medzi oxidovaným a pôvodným materiálom. Potom je váza opatrená bezfarebným lakom, aby nedochádzalo k ďalšej oxidácii. Mosadz si našla aj miesto na bežných kacelářských predmetoch - ako sú nožnice či svorky. Inšpirujte sa krásnymi doplnkami z mosadze:

Stylové doplňky v mosazi 

 1. Drôtená misa Wire Bowl. Je spestrením každého jedálenského stola a navyše je veľmi praktická! Uchovávanie potravín, alebo čohokoľvek ďalšieho, čo chete mať hneď po ruke, sa vďaka nej stane štýlovou záležitosťou.
 2. Svietnik Nappula - veľký. Elegantný svietnik na vysokú sviecu od fínskej značky Iittala.
 3. Váza True Color LP2. Nádherná minimalistická váza je výsledkom hry s vlastnosťami rôznych kovov. Sfarbenie a textúra "terakotovej" časti vznikla prirodzenou oxidáciou.
 4. Váza True Color LP6. Ďalšie nádherný experiment s vlastnosťami mosadze v podaní dánskej značky & tradition
 5. Mosadzné nožnice. Značka Hay nás presvedčila, že aj obyčajné nožnice môžu byť dizajnovo prepracované. Aby nebol kov do ruky príliš nepohodlný, sú doplnené plastovými úchytkami.
 6. Váza True Color LP5. Modrá farba s mosadzným okrajom predstavuje zaujímavý kontrast, ktorý hneď tak nezovšednie.
 7. Svietnik Nappula - malý. Spolu s väčšou variantom vytvorí na stole krásnu a slávnostnú kombináciu.
 8. Svorka Clip Clip. Je neoceniteľným pomocníkom vo vašej kuchyni alebo pracovni.

Elegantné mosadzné svietidlá

Osvetlenie dodáva interiéru tú správnu atmosféru. Medzi mosadznou inšpiráciou zaujme kolekcia svietidiel Tribeca od Menu, s noblesou New Yorku 30. rokov rokov minulého storočia. V útulnom zákutí zase nájde uplatnenie dizajnová lampička JWDA Concrete Lamp.

Svítidla s mosazným prvkem

 1. Závesné svetlo Mass Light. Elegantné svietidlo inšpirované pouličným osvetlením z Paríža, Barcelony a New Yorku. Nechajte sa preniesť do čarovnej atmosféry ulíc týchto veľkomiest.
 2. JWDA Concrete Lamp. Táto lampička sa stane ozdobou vášho nočného stolíka alebo vytvorí skvelú atmosféru v obývacej izbe. Štýlový mosadzný gombík funguje ako vypínač aj stmievač v jednom!
 3. Luster Leonard Chandelier. Luster z kolekcie Tribeca series, ktorý je inšpirovaný noblesou New Yorku 30. rokov. Názov Tribeca odkazuje k obľúbenej časti dolného Manhattanu.
 4. Luster Franklin Chandelier Luster Franklin Chandelier je tiež z kolekcie Tribeca, ktorú pre dánsku značku Menu navrhlo Søren Rose Studio.
 5. Lampa FlowerPot VP4. svietidlo s nádychom retra bude perfektným spoločníkom na pracovnom stole, komode i nočnom stolíku.
 6. Stolná lampa Reade. Ďalší skvost z kolekcie Tribeca series. Minimalistická a nápaditá zároveň. Jej dizajn je oslavou prirodzenej krásy "obyčajnej" žiarovky.

Mramor & mosadz

Punc elegancie a luxusu v sebe nesie kombinácia mramoru a mosadze, ktorou sa pýšia napríklad hodiny Marble od Menu alebo odkladacie stolíky Deck od OX Denmarq.

Hodiny Marble od Menu, stolek OX Demarq

Myslíme si, že mosadz sa vďaka svojmu decentnému výrazu čoskoro stane novou zlatou. A ako sa páči tento trend vám?

Jste z Česka? Přejděte na Krása materiálu: mosaz

Tento web používa pre analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
Súhlasím