Stolička Eames DAX, white

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

425,00 € Cena bez DPH: 354,17 €

Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) je ikonická dizajnová stolička od značky Vitra, ktorá má sedák s opierkami a podnož z jednoduchej oceľovej základny.

Stoličku Eames DAX (Dining Height Armchair X-Base) navrhli dizajnéri a manželia Charles a Ray Eamesovci v 50. rokoch. Ich zámerom bolo vyrobiť stoličku, ktorá bude odolná a ľahko sa s ňou bude manipulovať, a ktorá sa zároveň dokonale prispôsobí ľudskému telu. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku, ktorá sa postupom času stala skutočnou ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde dokonalé uplatnenie v domácnosti, ale aj kancelárii či vo verejných priestoroch.

Pre všetky stoličky Eames je typické tvarované sedadlo, ktoré sa perfektne prispôsobí a vďaka podrúčkam ponúka pohodlné posedenie. Variantu DAX navyše tvoria štandardná oceľová základňa, ktorá v sebe snúbi jednoduchú eleganciu s ozajstnou konštrukčnou pevnosťou. Konštrukcia je v prevedení čiernej lakovanej podnože. Stoličku je možné dodať aj vo variante s bielou alebo chrómovanou podnožou. Okrem re-edície vo sklolaminátu dnes Vitra stoličky Eames vyrábajú z pevného polypropylénu. Zvolený variant podnože uveďte do poznámky v objednávke.

Štandardne sa stolička dodávajú s klzákmi pre tvrdú podlahu (v prípade záujmu o klzáky pre koberec uveďte túto požiadavku do poznámky).

Výška: 83 cm
Hĺbka: 60 cm
Výška sedadla: 46 cm
Výška podrúčok: 25 cm
Šírka: 62,5 cm
Farba: biela
Materiál: polypropylén, oceľ
Stohovateľné: nie
Sedák: plast
Podnož: kov
Podrúčky: s podrúčkami
Kód produktu VIT-44033000-04

Jste z Česka? Přejděte na Židle Eames DAX, white
Shopping from the EU? Switch to Eames DAX, white

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť