Stolička Eames DSX, forest

Značka: Vitra Dizajnér: Charles a Ray Eames Kolekcia: Stoličky Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dostupnosť: 3 - 5 týždňov

290,00 € Cena bez DPH: 241,67 €

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická dizajnová stolička značky Vitra, ktorá má sedák bez opierok a podnož z jednoduchej oceľovej základny.

Stolička Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochádza z dielne dizajnérov a manželov Charles a Ray Eamesovci. Stoličku navrhli už v 50. rokoch za účelom vyrobiť taký kus nábytku, ktorý sa dokonale prispôsobí ľudskému telu a zároveň bude odolný a ľahko sa s ním bude manipulovať. Tieto požiadavky sa zhmotnili v stoličku, ktorá sa postupom rokov stala ikonou moderného dizajnu. Stolička je navrhnutá tak, že nájde dokonalé uplatnenie v kancelárii, domácnosti aj vo verejných priestoroch. Okrem re-edície vo sklolaminátu dnes Vitra stoličky Eames vyrábajú z pevného polypropylénu.

Pre všetky stoličky Eames je typický tvarované sedadlo, ktorý sa perfektne prispôsobí. Variantu DSX navyše tvoria štandardná oceľová základňa, ktorá v sebe snúbi jednoduchú eleganciu s ozajstnou konštrukčnou pevnosťou. Konštrukcia je v prevedení čierne lakované podnože. Stoličku je možné dodať aj vo variante s chrómovanou podnožou.

Štandardne sa stoličky dodávajú s klzákmi pre tvrdú podlahu (v prípade záujmu o klzáky pre koberec uveďte túto požiadavku do poznámky). V prípade záujmu je možné objednať aj variantu s čalúneným sedákom alebo celopolstrovanú variantu.

Viac si prečítate na našom blogu:

Výška: 83 cm
Hĺbka: 55 cm
Výška sedadla: 43 cm
Šírka: 46,5 cm
Farba: tmavo zelená
Materiál: polypropylén, oceľ
Stohovateľné: nie
Sedák: plast
Podnož: kov
Podrúčky: bez podrúčok
Kód produktu VIT-44031000-48
EAN 4055737066115

Jste z Česka? Přejděte na Židle Eames DSX, forest
Shopping from the EU? Switch to Eames DSX, forest

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť