Kreslo Egg, Grace leather

Značka: Fritz Hansen Dizajnér: Arne Jacobsen Kolekcia: Kreslá Egg

Do wishlistu

Dostupnosť: 10-12 týždňov Tovar na objednávkuTento tovar sa vyrába v niekoľkých farebných alebo materiálových prevedeniach. Vami zvolené prevedenie bude vyrobené priamo pre vás, na základe vašej objednávky. Od chvíle, kedy si objednávku vzájomne potvrdíme už nie je možné ju meniť a od objednávky potom už nemožno odstúpiť. Uisťujeme vás, že tovar bude odborne vyrobený z kvalitných materiálov a s tou najväčšou starostlivosťou. Ak potrebujete pre vaše rozhodnutie ďalšie informácie, neváhajte sa na nás obrátiť.×

15 999,00 € Cena bez DPH: 13 332,50 €

Kreslo Egg je nesmrteľná ikona dánskeho modernizmu a majstrovské dielo dizajnéra Arne Jacobsena. Ten ho vytvoril v roku 1958 pre lobby SAS Royal Hoteli v Kodani, ktorý taktiež navrhoval. Prevedenie v luxusnej hnedej koži Grace Leather.

Arne Jacobsen zamýšľal organický tvar tohto kresla ako kontrast k výhradne pravouhlým plochám budovy hotela. Vytvoriť sochársky tvar kresla Egg bolo možné vďaka použitiu v tej dobe úplne novej technológie penovej škrupiny, potiahnutej čalúnením. Túto technológiu použil Arne Jasobsen ako prvý.

Kreslá Egg sú otočné a základňa umožňuje hojdanie. Za príplatok je možné dokúpiť automatický vratný mechanizmus. Kreslá dnes vyrába vo výhradnú licenciu dánska značka Fritz Hansen a je k dispozícii v mnohých prevedeniach poťahov z rôznych látok, vrátane populárnych látok značky Kvadrat, a tiež z kože špičkovej kvality.

Uvedená cena sa vťahuje na prevedenie čalúnenia z cenovej kategórie 5, čo je luxusná koža Grace Leather. Cena a dostupnosť ďalších variant na dotaz.

Spolu s kreslom Egg vytvoril Arne Jasobsen pre SAS Royal Hotel i ďalšie nadväzujúce, dnes už ikonické kolekcie nábytku: Swan, Series 3000 a Drop. S týmto nábytkom Arne Jacobsen písal históriu dánskeho dizajnu po celom svete.

Výška: 107 cm
Hĺbka: 79 cm
Výška sedadla: 37 cm
Výška podrúčok: 58 cm
Šírka: 86 cm
Hmotnosť: 20 kg
Farba: hnedá
Materiál: koža, polyuretánová pena, oceľ, leštený hliník
Sedák: čalúnený
Podnož: kov, otočná
Podrúčky: s podrúčkami
Kód produktu FHA-3316-5

Jste z Česka? Přejděte na Křeslo Egg, Grace leather
Shopping from the EU? Switch to Egg Chair, Grace leather

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť