Dizajnér

Antonio Citterio

Taliansko

Antonio Citterio (* 1950) je taliansky návrhár a dizajnér. Antonio Citterio sa narodil v Mede v Taliansku, vyštudoval architektúru v Miláne a po štúdiách začal spolupracovať napríklad s Terry Dwanom, s ktorým spoločne navrhli niekoľko stavieb v Japonsku a Európe.

V roku 1972 vytvoril vlastné dizajnové a architektonické štúdio. O 28 rokov neskôr s Patriciou Vielovou založil "Antonio Citterio Patricia Viel" - architektonickú, dizajnovú a grafickú kanceláriu, ktorá sa dodnes venuje medzinárodným projektom.

Prístup ich štúdia sa vyznačuje snahou prebúdzať emócie, stimulovať intelekt a reflektovať životnej kvality. Snaží sa vytvárať dialóg nad rôznymi problematickými záležitosťami a zapájať do neho ďalšie strany. Citterio je tiež známy predovšetkým pre svoju citlivosť k životnému prostrediu.

Za svoju doterajšiu kariéru získal niekoľko ocenení, pričom k najvýznamnejším sa radí Zlatý kompas, ktorý dostal v rokoch 1987 aj 1995. V roku 2008 potom získal od Kráľovskej spoločnosti umení, remesiel a obchodu (RSA) ocenenie "Honorary Royal Designer for Industry".

Antonio Citterio spolupracuje s významnými značkami, ako je napríklad Vitra, Hermès alebo napríklad Iittala. K jeho významným dielam sa radí aj nadčasová kreslá Repos a Grand Repos, ktoré navrhol v spolupráci so spoločnosťou Vitra.

V portfóliu DesignVille nájdete tiež pohodlné kancelárske stoličky. Trebárs ID Mesh od Vitry pomáha predchádzať zdravotným ťažkostiam. Operadlo je vytvorené tak, aby sa nakláňalo dopredu, tým núti sediaceho tlačiť proti nemu a sedieť rovno.

Stolička ID Soft je príhodná aj pre ľudí vysokého vzrastu. Svojimi čistými líniami navyše perfektne zapadne do každého interiéru.

Viac na www.citterio-viel.com.

Produkty od Antonio Citterio

Jste z Česka? Přejděte na Antonio Citterio
Shopping from the EU? Switch to Antonio Citterio

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť