Dizajnér

deFORM

Česko

deFORM je české dizajnové štúdio pod vedením Jakuba Pollága a Václava Mlynářa. Tí sa venujú nielen dizajnu nábytku a produktovému dizajnu, ale aj návrhom interiérov, umeleckých expozícií alebo kreatívne reklame.

Jakub Pollág, pôvodom z Bratislavy, a Václav Mlynář, pochádzajúce z Prahy, sa stretli na Vysokej škole umeleckopriemyselnej v Prahe, následne tiež na londýnskej Royal College of Art. K založeniu vlastného štúdia je zviedol spoločný cieľ zúčastniť sa Designbloku. Roku 2011 tak vzniklo štúdio deFORM, značka, pod ktorou na výstave dizajnu predstavili svoju expozíciu. Názov štúdia odkazuje k fascinácii premenami, formovaním a deformováním tvaru skla – materiálu, ktorý sa stal jednou z domén kreatívneho dua.

V roku 2017 vstúpilo štúdio deFORM do úlohy umeleckého vedenia českej sklárskej značky Bomma. V jej portfóliu môžete obdivovať napríklad závesné lampy Orbital, za ktorých návrhom taktiež nestojí nikto iný ako Pollág s Mlynář.

Spolupracovali tiež so značkami ako Heineken, Botas alebo Nike. Svoj zmysel pre dizajn tak dizajnéri vtlačili desiatkam produktov aj kampaní, za ktoré dostali mnoho prestížnych ocenení, vrátane ceny Czech Grand Design.
 

Viac sa dozviete na stránkach studiodeform.com

Jste z Česka? Přejděte na deFORM
Shopping from the EU? Switch to deFORM

5% zľava pre vás!

Newsletter

Odoberajte náš newsletter a získajte 5% zľavu.

Odoberať newsletter

Zavrieť